Dnes je Štvrtok, 19.9.2019, meniny má Konštantín, zajtra Ľuboslav(a)
Užívateľ: Výhody registrácie Registrácia Prihlásenie
Pridať inzerát Pridať pracovnú ponuku Pridať podujatie Pridať firmu
Sme aj na Facebooku

Kam v Pezinku

Kam v Pezinku

Pezinok je známy najmä vďaka vínu a krásnemu prostrediu, ktoré praje turizmu. Okrem toho tu ale nájdete aj mnohé historické pamiatky, ktoré určite stoja za návštevu.

Ak si chce niekto pozrieť zaujímavé historické pamiatky v meste, môže navštíviť Radničné námestie v meste, kde nájde napríklad Mariánsky stĺp alebo Turecký dom. Zaujímavé sú aj mimomestské lokality, konkrétne Kalvária a Hrad pri kameňolome. Ak máte chuť na turistiku, môžete sa prejsť na Babu, kam sa dostanete po značenej turistickej značke a vrchol dosiahnete zhruba za dve hodinky. Zaujímavý je tiež aj Banský náučný chodník, ktorý má až 11 zastávok.

Po poľných cestách môžu ísť zas cykloturisti, ktorý sa dostanú Pezinka až do Senca.Táto trasa má 16,7 km a jej zvládnutie by nemalo byť väčším problémom.

Pre rybárov sú v okolí mesta rybníky na rybolov. Mesto je súčasťou turistického projektu Malokarpatská vínna cesta a priamo v Pezinku je vyše 50 zariadení, ktoré môžete navštíviť a v ktorých je možná degustácia.

V regióne sa tiež nachádzajú hrad Biely Kameň, Červený Kameň, Smolenický zámok a Jaskyňa Driny.

Páči sa Vám to?

Pridajte svoj komentár

Zoznam firiem

Ďalšie mestá

Vyberte:

Počasie dnes

Teraz 12°C
Denná teplota °C
Nočná teplota °C

© 2014 Copyright by Pezinok.ideň.sk. Všetky práva vyhradené. Kontakt | Podmienky používania | Ochrana súkromia | Mapa stránok